www.baagl.sk
Zboží přímo od výrobce
Doprava zdarma nad 1 000 Kč
Vrácení do 30 dnů
PODZIM MALUJE - INSPIRUJTE SE!
25. 11. 2020

Je tu podzim – snad nejmalebnější roční období! Příroda hraje všemi barvami a z každé procházky venku si jí kousek můžeme donést domů. Spadané, krásně vymalované listy teď najdeme na každém rohu, stejně jako zajímavé větvičky, žaludy, kaštany nebo jiné podzimní plody. A víte, že to všechno může být skvělým lékem na nudu?

Jak se dělají zvířátka z kaštanů, to ví určitě každý. Tiskátka z barevných listů jsou rovněž evergreenem. Ale víte třeba, jak si vyrobit podzimní pexeso? Ptáte se, jak na to?

1)    Vydejte se na pořádnou procházku do parku nebo někam do přírody a dívejte se pozorně kolem sebe.
2)    Pokuste se nasbírat listy co nejvíce druhů stromů nebo keřů, případně větvičky jehličnanů apod. Myslete na to, že je později budete lepit na papír, a snažte se tedy hledat takové, se kterými to půjde.
3)    Doma si nastříhejte sudý počet kartiček z pevného papíru. Mělo by jich být dvakrát více než nasbíraných přírodnin.
4)    Každý list či větvičku obarvěte vodovkami, temperami nebo jinými vhodnými barvami a otiskněte na jednu kartičku.
5)    Na zbylé kartičky nalepte nasbírané listy a větvičky – a pexeso je na světě!

Dvojice budou tvořit vždy list či větvička a jejich otisk. Variací pak mohou být dvojice tvořené nalepenou přírodninou a kresbou stromu nebo rostliny, z níž pochází. Kdyby se vám to zdálo moc těžké, postačí jen jejich silueta.

Další nápady a náměty, jak vymýšlet, vyrábět, kreslit a malovat úžasná výtvarná díla s využitím všeho, co se dá objevit v přírodě, najdete zde.