www.baagl.sk
Zboží přímo od výrobce
Doprava zdarma nad 1 000 Kč
Vrácení do 30 dnů
TIPY CO DĚLAT DOMA S DĚTMI - VÝTVARKA
06. 04. 2020

TIP č. 3 - VÝTVARKA

Co takhle si pořádně provětrat hlavu? Pravda, současná situace tomu zrovna moc nepřeje… Ale jsou činnosti, při kterých se přece jen dá krásně relaxovat i doma. Člověk se díky nim může vyjadřovat, léčit, odreagovat se – zrovna tak jako třeba díky cvičení. Řeč je o výtvarných činnostech.

Je pravda, že na rozdíl třeba od čtení se u nich trochu víc nadělá, ale výsledek obvykle stojí za to. Ať už se jedná o povedený výtvor anebo „jen“ odpočatý mozek. Nevěřili byste, k čemu všemu je taková „výtvarka“ dobrá dětem! Napomáhá:

1)    rozvoji všech smyslů (především zraku a hmatu)
2)    rozvoji koordinace ruka – oko
3)    procvičování zručnosti a technických dovedností
4)    získávání poznatků a praktických zkušeností
5)    rozvoji vnímání a hlubších prožitků
6)    rozvoji fantazie a tvořivosti
7)    rozvoji estetického cítění
8)    rozvíjet schopnost vyjadřování vlastních pocitů, zážitků a myšlenek
9)    porozumění jazyku obrazných symbolů

Tak zkuste spojit příjemné s užitečným a pusťte se do toho! Začít můžete na úplném začátku: výrobou vlastních barev z ovoce a zeleniny, psacích potřeb z toho, co se dá najít venku (ptačí pero, uhlík, stéblo trávy…), tiskátek z brambor, listů nebo čehokoli, co má zajímavou strukturu. Kreslete, malujte, vybarvujte, zdobte, nalepujte, vyškrabávejte, pískujte… Můžete být originální, můžete kopírovat, tvořit společně nebo dotvářet už hotová dílka – je to jen na vás! A pokud vás múza ne a ne políbit, inspirujte se zde.

S tím, co vytvoříte, se pak dá pracovat dál! S většími dětmi lze nad obrázky diskutovat, povídat si o použitých technikách, výtvarných stylech, zobrazených motivech… a výsledné dílo můžete zdokumentovat a pochlubit se jím na sociálních sítích!