www.baagl.sk
Zboží přímo od výrobce
Doprava zdarma nad 1 000 Kč
Vrácení do 30 dnů

ZAPEKLITÉ PŘÍPADY MALÉ OTOLÍNY

Zapeklité případy holčičky Otolíny a jejího pana Moury!
Dostupnost Skladem více než 5 kusů Předpokládaný termín dodání je 13. 12. 2021
299 Kč

Hlavní hrdinkou příběhu je odvážná, zábavná a tak trochu svérázná holčička Otolína, která miluje záhady, vymýšlí chytré plány a ráda přichází věcem na kloub. Ostatně má pro to zvláštní nadání. Společnost jí dělá její nejlepší kamarád, malý vlasatý tvor z norských močálu – tajemný pan Moura. Společně řeší dva velké případy — podivnou sérii loupeží v Třetí ulici a záhadu ve škole pro děti s neobvyklým darem. Chris Riddell, britský ilustrátor a úspěšný autor knížek pro děti, získal za své dílo několik ocenění. Knihy jsou bohatě ilustrované, plné osobitých detailů. Nápadité a propracované obrázky se plynule prolínají s textem, což činí z četby velký zážitek – at už se do ní ponoří deti, anebo dospělí.

O autorovi:
Chris Riddell - umělec, v jehož díle se snoubí moderní pojetí ilustrace s klasickou řemeslnou dovedností a smyslem pro propracovaný detail. Autor, který s lehkostí sobě vlastní píše a ilustruje dětské knížky plné fantazie a chytrého humoru a na druhé straně se nevyhýbá ani vážným celospolečenským tématům, jež dokáže se stejnou lehkostí a vtipem glosovat ve svých politicky zaměřených karikaturách a komiksech určených primárně dospělým. Tak bychom mohli charakterizovat geniálního britského ilustrátora a angažovaného umělce Chrise Riddella, jenž pravidelně přispívá například do respektovaného týdeníku The Observer.
Chris Riddell se narodil 13. dubna 1962 v Kapském Městě v Jihoafrické republice, kde jeho otec působil jako vikář anglikánské církve. Ostře přitom odsuzoval tamní systém apartheidu a cit pro lidská práva a zájem o tuto problematiku zjevně předal i svému synovi. Když byl Chrisovi jeden rok, rodina se vrátila do Anglie, kde pak se svou sestrou a třemi bratry vyrůstal. Již od dětství vynikal výrazným výtvarným talentem – matka mu prý podstrkovala tužku a papír, aby nevyrušoval při otcových kázáních, čímž nevědomky předurčila jeho kariéru. Po studiích gymnázia a posléze umění a designu vystudoval obor ilustrace na Brighton Polytechnic. V Brightonu dnes žije se svou rodinou.
Jako dítě Chris obdivoval obrázky Johna Tenniela, prvního ilustrátora Lewisových Alenčiných dobrodružství v říši divů a za zrcadlem. Tennielův rukopis ho viditelně inspiroval v jeho vlastní výtvarné tvorbě – Riddellova ilustrace je rovněž často černobílá, absence barev je v ní však kompenzována gejzírem nápaditých detailů, živou a dokonale zvládnutou kresbou propracovanou do nejmenších podrobností. Kouzelné obrázky Chrise Riddella jsou úžasné, snové a právě to činí z četby knih, na nichž se autorsky podílí, neobyčejný zážitek – ať už jste děti, anebo dospělí.
Na svém kontě má tento autor už pěknou řádku velmi úspěšných knížek pro děti. Podílel se a stále podílí na jejich tvorbě, a to jak na poli knižní ilustrace, tak v roli autora textu. Za své dílo byl v průběhu posledních dvou desítek let nesčetněkrát oceněn – vedle ceny UNESCO za literaturu pro děti a mládež je mnohonásobným držitelem Kate Greenaway Medals (vysoce ceněné jsou zejména jeho dokonalé ilustrace ke Swiftovým Gulliverovým cestám), náleží mu ceny Blue Peter Award, Nestlé Smarties Book Prizes, Red House Children’s Book Award, Costa Book Award. Dále je držitelem Waterstones Children’s Laureate Award 2015–2017 – ceny za výjimečný talent, kreativitu, podporu nových generací čtenářů, spisovatelů a ilustrátorů, významné postavení a neutuchající zájem i aktivitu v oblasti knih pro děti.
V návaznosti na svou úspěšnou a oceňovanou práci se Chris Riddell v roce 2017 stal ambasadorem organizace BookTrust, která se snaží měnit život dětem i celým rodinám tím, že je vede ke čtení, kultivuje čtenářskou gramotnost i vkus a pomáhá zorientovat se na knižním trhu. Pořádá akce, vyhlašuje soutěže, vyhledává a podporuje nadějné autory, ale věnuje se i celé řadě dalších aktivit, jimiž inspiruje podobné snahy v celosvětovém měřítku. Jejím cílem je jednoduše „zlepšovat životy prostřednictvím čtení knih“. Generální ředitelka BookTrust Diana Gerald má ze spolupráce s Chrisem Riddellem velikou radost a říká: „Jeho knihy a ilustrace milují děti všech věkových kategorií. Je nám potěšením s ním spolupracovat, protože jeho odhodlání, vášeň a neuvěřitelná energie nám pomáhají k dosahování cíle, který jsme si stanovili, a sice aby všechny děti četly.“ O čtení knih sám Chris Riddell říká: „Knihy jsou jako dveře: můžete je otevřít a vstoupit do jiného prostoru, času nebo i světa.“ A nutno dodat, že prostřednictvím jeho knížek a obrázků to jde skutečně snadno.

Číst více

Potřebujete poradit? Zavolejte nám +420 722 978 380 nebo napište info@baagl.cz

Potřebujete poradit?

Lenka Birnbaumová

(Po - Pá: 9:00 - 17:00)
Poslat dotaz

Co o nás říkají zákazníci

Heuréka

“Rychlé doručení, nízké ceny”

“Rychlost dodání”

“Krásné a kvalitní zboží, lehké batohy”


Produktové video
360° fotografie